Az új anyagmozgató gépekhez hasonlóan, a használt munkagépeknél is számít az ár, de nem szabad, hogy mindent felülírjon. Mielőtt lecsapna egy olcsó munkagépre, határozza meg, hogy mire is van szükség és vesse össze a targonca jellemzőivel!
1. Mit tud nyújtani a kereskedő?
A jó állapotú és kedvező árú targonca önmagában csak fél sikert jelent. Gondolni kell a jövőben felmerülő gondokra is. Egy karbantartás vagy meghibásodás járhat alkatrész igénnyel. Milyen szerviz szolgáltatásokat kínál a cég, mennyire gyorsan és könnyen lehet alkatrészt beszerezni a targoncához?
2. Mit kap a vételárért a vásárló?
A targonca kora, állapota, a futásteljesítménye árulkodnak arról, hogy az anyagmozgatógép mire képes és mire lehet számítani tőle a jövőben. A műszaki állapot arra is rámutat, hogy mennyire gondos karbantartást kapott addig a targonca.
3. Milyen fenntartási költségekkel jár a használt gép megvásárlása?
A lelkiismeretesen karbantartott, keveset futott gépnél valószínűleg nem kell számítani plusz javítási költségekre. A megbízhatóan funkcionáló géppel a befektetés hamarosan meg fog térülni.
4. Milyen munkát fog végezni a targonca?
A mozgatni kívánt áru mennyisége, súlya, mérete, jellege, az emelési magasság, a napi munkamennyiség fontos jellemzők. A targonca kapacitása, típusa, tulajdonságai alapján le lehet szűkíteni a kört a célnak megfelelő modellekre.
5. Milyen környezetben fog dolgozni a targonca?
A beltéri vagy kültéri helyszín, esetleg a kettő kombinációja befolyásolja, hogy milyen meghajtású anyagmozgatógép jöhet szóba. Mekkora helyen fog mozogni, milyen gyakran kell beindítani a gépet? Milyen lehetőségek vannak a töltésre, üzemanyag ellátásra?
Gondolni kell az alkalmazottakra is. Milyen kényelmi funkciókkal rendelkezik a targonca, a munkaórákhoz és a környezethez viszonyítva? A teljesítmény mellett a biztonságos működés is top listás elvárást jelent.